м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Алгоритм дій при оформленні на роботу нового працівника: пам’ятка Держпраці

від Admin

Прийняття на роботу нових працівників повинно відбуватися з урахуванням правових гарантій права на працю. Ці гарантії починають діяти з моменту оформлення і до моменту завершення трудової діяльності громадянина на тому чи іншому підприємстві. Сьогодні ми розглянемо коректний алгоритм дій при прийомі на роботу, та дізнаємось, яку відповідальність має нести роботодавець.

Прийом на роботу покроково: як це відбувається

Головним чином, працевлаштування українських громадян проходить за наступним алгоритмом:

  • Потенційний працівник пише заяву про зарахування на ту чи іншу посаду, надає необхідні для цього документи.
  • Складається наказ про оформлення працівника на посаду (за підписом керівника).
  • Уповноважені керівником особи ознайомлюють нового співробітника з наступними документами: колективним договором (у разі наявності), інструкцією про посадові обов’язки, затвердженими правилами трудового розпорядку;
  • Керівник або уповноважена особа надсилають повідомлення до Державної фіскальної служби (ДФС) про зарахування на роботу нового працівника. Повідомлення має бути надісланим не пізніше, ніж протягом одного дня з дати зарахування на посаду.
  •  У відділі кадрів заповнюється трудова книжка працівника, оформляється особова справа та заповнюється особова картка за встановленою законодавством формою № П-2.
  • Всі робочі дні співробітника мають вноситись до табелю обліку робочого часу уповноваженою особою.
  • Бухгалтер вносить дані нового співробітника до звітності.
  • У штатному розписі підприємства прописується посадовий оклад (заробітна плата) працівника.

Питання заробітної плати варто розглянути більш детально.

Особливості оплати праці новоприйнятим працівникам

Система нарахування посадового окладу обирається згідно з кваліфікацією та оцінкою складності виконуваних робіт. При цьому, зарплата працівника не може бути меншою, ніж мінімальна. Станом на 2019 рік, сума мінімального окладу складає 4173 гривні. Ця сума регулярно переглядається і встановлюється відповідно до Закону про оплату праці.

Зверніть увагу: до мінімальної зарплати не входять такі нарахування, як виплати за працю у шкідливих/надважких умовах, у понадурочний час, а також премії до святкових дат, матеріальна допомога та інше.

Якщо працівникові, який виконав місячну норму робочих годин, нарахована зарплата, яка є нижчою за мінімальну, підприємство зобов’язане здійснити доплату. 

Супутні нюанси виплати заробітної плати згідно українського трудового законодавства:

  • Заробітна плата має нараховуватися не рідше, ніж два рази на місяць;
  • Виплати відбувається зі встановленим законодавством інтервалом;
  • Сума виплати за першу половину місяця не має бути меншою, ніж сума оплати за фактично відпрацьований час (згідно з тарифною ставкою, яка прописана в трудовому договорі).

Затримки виплат з тих чи інших причин є недопустимими.

Звільнення працівників: нюанси процесу

Завершення трудової діяльності працівників на тому чи іншому підприємстві теж регулюється законодавчо. Під час звільнення, співробітнику мають бути виплачені всі суми, які належать йому від підприємства. У тому числі, аванс, заробітну плату, премії та надбавки, компенсація за невтрачені дні відпустки. Якщо громадянин не вийшов на роботу в день звільнення, то нарахування відповідних сум мають відбутися не пізніше наступного робочого дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок. Повідомлення про здійснення виплати керівник або уповноважена особо надають письмово.

Примітка: днем звільнення вважається останній день роботи працівника на тій чи іншій посаді. 

Підведемо підсумок

Дотримання норм чинного законодавства при прийомі працівника на роботу чи його звільненні є обов’язковим для підприємств з будь-якою формою власності та особливостями ведення діяльності. Держава гарантує громадянам захист від порушення їхнього права на працю та незаконного звільнення. Саме тому, рекомендуємо ретельно ознайомитися з усіма встановленими нормами, щоб уникнути відповідальності.

Наша компанія надає професійні бухгалтерські послуги та здійснює кадровий облік, тому консультування по найму та нарахуванню заробітної плати ви можете делегувати вже зараз.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі