м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Банківський рахунок для юридичної особи: що варто знати?

від Admin

Наступний етап, яким супроводжується початок повноцінної роботи підприємства – це відкриття поточного рахунку юрособи. Ви маєте право відкрити рахунок у будь-якому комерційному банку. 

Щоб відкрити рахунок юридичної особи, потрібно надати банку такі документи: 

 • Заяву на відкриття поточного рахунку з підписом керівника підприємства або його уповноваженої особи. 
 • Копію зареєстрованого статуту. Якщо підприємство зареєстровано на основі модельного статуту, ви маєте подати копію рішення про реєстрацію юрособи на підставі модельного статуту. Ця копія має бути підписана усіма засновниками. 
 • Картку зі зразками підписів.

Громадянин, який відкриває від імені підприємства поточний рахунок в банку, має пред’явити документ, який засвідчує його особу – паспорт. Уповноважені представники юридичних осіб також надають завірені документи, які підтверджують їх повноваження. Фізичні особи з іноземним громадянством, які є резидентами України, зобов’язані пред’явити документ, який підтверджує їх внесення до реєстру платників податків

Щоб відкрити поточний рахунок для формування статутного капіталу необхідні документи: 

 • Заява про відкриття поточного рахунку з підписом особи, яка уповноважена на відкриття рахунку засновниками суб’єкта господарювання; 
 • Копія установчого документа (статуту). Якщо рахунок відкривається для формування статутного капіталу акціонерного товариства, замість установчого документа подається рішення/договір про створення цього товариства. У випадку, якщо подати оригінал неможливо, надається нотаріально завірена копія. 
 • Завірене рішення засновників про визначення тої чи іншої особи, якій надається право на відкриття/розпорядження банківським рахунком. Рішення подається у форматі довіреності або її завіреної нотаріально копії. 

Якщо мова йде про відкриття банківського рахунку для формування статутного капіталу підприємства, засновником якого є одна особа, необхідно подати:

 • Заяву про відкриття поточного рахунку. В графі «Додаткова інформація» необхідно зазначити дані про те, що рахунок відкривається для формування статутного капіталу господарського товариства. Обов’язково вкажіть, що засновником даного товариства є одна особа. 
 • Копія установчого документа (статуту).
 • Довіреність на особу, яка може відкривати та розпоряджатися рахунком суб’єкта господарювання. Якщо рахунок відкриває особисто засновник, то цей документ не знадобиться.

Функціонувати поточний банківський рахунок починає після отримання банком необхідних документів, а також – отримання баком повідомлення про взяття рахунку на облік місцевим органом Державної податкової служби. 

Примітка: згідно сучасного законодавства, мінімальний розмір статутного капіталу для більшості підприємств є довільним – до нього не висуваються жодні вимоги. 

Реєстрація підприємства: підведемо підсумок

З урахуванням поточних законодавчих змін, реєстрація підприємства в Україні є досить простою, зрозумілою та швидкою процедурою. Скорочено, процес виглядає так:

 • Реєстрація юрособи державним реєстратором;
 • Взяття суб’єкта господарювання на облік відповідними органами;
 • Отримання виписки з ЄДР;
 • Відкриття поточного рахунку в банку.

Виконати державну реєстрацію має право як засновник підприємства, так і його уповноважена особа, повноваження якої завірені нотаріально. Зокрема, уповноваженою особою може виступати бухгалтер, юрист, консультант. 

З будь-яких питань щодо держреєстрації Ви можете звернутися до спеціалістів Менеджмент Консалтинг Груп. 

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі