м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Хто з підприємців може не платити ЄСВ?

від Admin

Незалежно від обраної форми оподаткування, ФОПи та члени фермерських господарств, які досягли пенсійного віку або ж є особами з інвалідністю, звільняються від сплати Єдиного соціального внеску. 

Додатково повідомляти місцевий орган ДФС про звільнення від сплати ЄСВ не потрібно. Згідно з нормами Протоколу про обмін інформацією, Пенсійний фонд України надає ДФС інформацію щодо громадян, які є особами з інвалідністю чи пенсіонерами за віком, та звільняються від Єдиного соціального внеску.

Примітка: настання пенсійного віку для громадян України регулюється статті 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Настання пенсійного віку для різних громадян визначається з урахуванням року народження та трудового стажу. Також він відрізняється для чоловіків та жінок.

Підтвердженням встановленої інвалідності для звільнення від сплати ЄСВ є довідка до акту про огляд в медико-експертній соціальній комісії про встановлення групи інвалідності. Вона надається контролюючому органу за місцем реєстрації громадянина, який  підприємцем. 

(Читайте також: Скільки потрібно зберігати звіти ЄСВ?)

Чи існують винятки?

Від сплати ЄСВ не звільняються пенсіонери за віком, які отримують пенсію відповідно до норм законодавства іншої країни. Такі громадяни зобов’язані здійснювати нарахування та сплату Єдиного соціального внеску на стандартних умовах. 

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі