м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Кому необхідно знати про нюанси переходу на українську мову

від Admin

Зміна закону про мову однозначно вплине на бізнес. Давайте більш детально поговоримо, як саме відбуватимуться ці зміни.

Згідно зі зміною Закону про мову, всі ФОПи та юридичні особи зобов’язані надавати будь-яку інформацію про свої товари та послуги українською мовою. Це стосується як спілкування безпосередньо з клієнтом, так і розміщення інформації в інтернеті. Звісно, інформацію можна публікувати й іншими іноземними мовами, проте основною повинна бути саме українська. Також, на прохання споживача, можна перейти на мову, що прийнятна для обох сторін.

З 16-го липня 2022-го року будуть актуальними й інші частини Закону про мову, а саме:

  • Щодо фільмів онлайн;
  • Про різноманітні культурні заходи;
  • Стосовно книг.

Як вплинуть зміни в Законі про мову на перегляд фільмів

Сайти, на яких розміщуються фільми для перегляду онлайн, повинні забезпечувати наявність українського перекладу, якщо така аудіодоріжка існує. Тобто якщо фільм, серіал, мультфільм, тощо вже був перекладений українською. В іншому випадку дотримання даної умови, звісно, не обов’язкове. Зверніть увагу, що дане правило стосується не тільки українських сайтів, але й тих, які доступні на території України.

Розважальні та культурно-мистецькі заходи

Дані заходи теж повинні проводитися виключно державною мовою з урахуванням деяких нюансів. Це правило не актуальне для пісень та фонограм. До того ж у Законі немає визначень даних заходів, тому це може призвести до непорозумінь та певних конфліктів.

Закон дозволяє використовувати іноземні мови, якщо це виправдано художнім задумом. При посиланні на цей закон не зрозумілим залишається, хто буде оцінювати доцільність такого задуму.

Під час театральних вистав може бути використана будь-яка мова, якщо паралельно надаватиметься переклад державною.

Туризм та будь-які екскурсії повинні відбуватися українською мовою. Виняток можливий тільки якщо туристи іноземці.

Зміна в Законі про мову та книги

Видавництво, яке внесене до Державного реєстру, повинне видавати українською мовою не менш ніж 50% усіх видань впродовж календарного року. Однак стосовно даного правила існують певні нюанси. По-перше, зобов’язують видаватися українською тільки тих видавців, які внесені до Державного реєстру. По-друге, термін “книжкове видання”, який використовується в Законі, відноситься до текстових, образотворчих, нотних та картографічних видань. По-третє, книгарні теж повинні будуть реалізовувати, як мінімум, 50% усіх книг українською. Проте існують книгарні, які активно займаються розповсюдженням видань мовами країн ЄС.

Порушення Закону про мову

Згідно зі ст. 57 Закону №2704 суб’єкти несуть відповідальність за обслуговування своїх клієнтів не державною мовою. Якщо таке порушення трапилося, уповноважений має змогу оголосити про попередження та вимогу виправити ситуацію впродовж 30 календарних днів. Якщо було зауважене повторне порушення протягом року – штраф складає 5100-6800 грн.

Також у Кодекс України було внесено дві нові статті: 188-52 та 188-53, які почнуть діяти з 16-го липня 2022 року. За порушення Закону про мову у сферах: культури, спорту, освіти, реклами, культури, телекомунікацій і т.д. – сума штрафу становить 3400-5100 грн. За порушення стосовно мови у ЗМІ – штраф 6800-8500 грн. При цьому перше порушення обмежується попередженням, а кожне наступне впродовж року коштує вже 8500-11900 грн.

Наразі необхідним є обслуговування клієнтів державною мовою, штрафи за інші порушення входять дійсні тільки з липня 2022 року.

Якщо вам потрібна допомога з ведення бухгалтерського обліку або реєстрації ФОП – ви можете звернутись до нашої компанії MCG за телефоном: +38 (050) 317 60 01 , +38 (067) 290 69 88

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі