м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Ненарахування індексації зарплати: скільки доведеться заплатити?

від Admin

За даними Держпраці, індексація доходів населення є обов’язковою складовою частиною зарплати. Її ненарахування – це порушення чинного трудового законодавства.. За кожного підлеглого без індексації керівник підприємства зобов’язується сплатити 10 «мінімалок» та адміністративний штраф на суму від 510 до 5100 гривень. Давайте дізнаємось, як уникнути таких наслідків.

Для початку, чітко окреслимо сам термін «індексація доходів населення». Під ним слід розуміти методику підвищення грошових доходів громадян, який гарантує часткове або повне відшкодування здорожчання товарів/послуг. 

Механізм індексації встановлено на законодавчому рівні. Зокрема, у ст. 18 Закону «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», вона визначена, як обов’язкова соцгарантія населенню від держави. Зарплата також підлягає даному механізму: про це йдеться в Законі «Про оплату праці».

Про законодавчі норми щодо індексації детально

Особливості нарахування індексації теж урегульовано законом. У Законі «Про індексацію грошових доходів населення» наголошено, що індексація обов’язково проводиться тоді, коли індекс зростання цін на споживчі товари та послуги перейшов межу 103%

Зверніть увагу: процедура індексації обов’язкова для роботодавців, незалежно від особливостей форми власності та виду діяльності підприємства.

Оплата праці усім без винятку громадянам індексується у межах визначеного державою прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це передбачено пунктом 4 Порядку проведення індексації, який було затверджено постановою КМУ у 2003 році. 

Відповідальність для працедавців

Ненарахування індексації роботодавцем – це недотримання мінімальних обов’язків щодо оплати праці, яке карається відповідно до чинного законодавства. Саме тому, фізичні та юридичні особи-підприємці, які мають під своїм керівництвом найманих працівників, несуть фінансову відповідальність згідно ст. 265 Кодексу Законів про працю України. Розмір штрафу складає 10 мінімальних зарплат, що дорівнює станом на друге півріччя 2019 року 41730 грн. Така сума сплачується за кожного підлеглого, якому була не нарахована індексація. Фінансові санкції застосовуються органами Держпраці.

Окрім цього, за несвоєчасне проведення, порушення термінів індексації та порушення у її процедурі передбачена адміністративна відповідальність для фізичних та юридичних осіб-підприємців (ст. 41КУпАП). Уповноважені органу Держпраці складають протокол про здійснене порушення, а після цього справа передається до суду. 

Щоб правильно здійснити індексацію зарплати на власному підприємстві, ви можете замовити бухгалтерські послуги та супровід бізнесу у нашій компанії.

Розмір адміністративного стягнення з підприємця, який виступає працедавцем може варіюватися наступним чином:

  • 30-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, 510 та 1700 гривень відповідно. 
  • 100-300 НМДГ у разі, якщо порушення було допущене повторно, або конкретного переліку осіб: вагітних жінок, одиноких батьків чи інших осіб, які виховують дитину з інвалідністю віком до чотирнадцяти років. Сума стягнення дорівнює 1700 та 5100 гривень відповідно.

Подбайте про вчасне нарахування індексації, щоб уникнути небажаних наслідків.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі