м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Несвоєчасна сплата податків: відповідальність та штрафи

від Admin

Несвоєчасна сплата податків або ухиляння від сплати тягне за собою відповідальність у вигляді штрафів. Податківці чітко встановили види та розміри таких зборів, залежно від характеру порушення. Давайте ознайомимося з ними просто зараз. 

Згідно з Податковим Кодексом України, за порушення податкового законодавства встановлюється відповідальність в форматі грошового штрафу або нарахування пені (пп. 111.2 ПКУ).  Якщо підприємець не сплачує встановлену суму грошового зобов’язання протягом строку, відведеного Податковим Кодексом, він притягується до наступної фінансової відповідальності:

  • У розмірі 10% від суми погашеного податкового боргу, якщо затримка сплати складала не більше 30 календарних днів (включно) після останнього дня строку оплати податків.
  • У розмірі 20% від аналогічної суми, якщо затримка перевищувала 30 календарних днів. 

Порядок нарахування пені передбачений статтею 129 ПКУ. Вона нараховується з огляду на обставини порушення:

  • За результатами виявлених податковою перевіркою порушень – починаючи з першого робочого дня, який настає після останнього дня граничного терміну сплати податків платником. 
  • Якщо нарахування податкових зобов’язань  здійснене контролюючим органом незалежно від проведення перевірки – з наступного робочого дня після закінчення граничного терміну сплати податкового зобов’язання.
  • Якщо нарахування податкових зобов’язань здійснене податковим агентом або платником податків – після проходження 90 днів з моменту закінчення граничного строку сплати податків. 

Закінчення нарахування пені регулюється п. 129.3 ПКУ. Пеня перестає нараховуватися у день:

  • Повного погашення податкового боргу (зарахування усієї суми на рахунок контролюючого органу);
  • Проведення взаємних розрахунків з непогашених грошових зобов’язань перед платником податків (відповідно до пп. 129.3.2 ПКУ;
  • Запровадження заборони (мораторію) на здійснення вимог кредиторів.

Ознайомитися з сумами нарахування пені можна в ч. 2 п. 129.4 Податкового кодексу. 

Нарахування штрафів підприємцю: підведемо підсумок

Вберегтися від накладання штрафних санкцій на Ваше підприємство допоможе своєчасна сплата податків з урахування законодавчих норм. Подбайте про те, щоб нарахуванням податків до сплати займалися компетентні працівники, які слідкують за змінами податкового законодавства. 

Для детальнішої інформації про сплату податків звертайтесь за консультацією. Наша компанія надає усі можливі бухгалтерські послуги.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі