м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Нюанси реєстрації юридичної особи

від Admin

Перший крок до старту діяльності власного підприємства – це реєстрація юрособи в ЄДР. Щоб здійснити цю процедуру, Вам необхідно звернутися до державного реєстратора по місцю знаходження майбутньої юрособи. 

Етапи реєстрації юрособи:

 • Надання документів державному реєстратору;
 • Перевірка реєстратором документів, поданих Вами;
 • Внесення даних про юрособи до ЄДР;
 • Оформлення та видача виписки, яка підтверджує реєстрацію.

Обов’язкові документи для реєстрації ТОВ:

 • Від засновників фізичних осіб та директора – необхідні паспорти та ідентифікаційні номери;
 • Якщо засновником ТОВ виступає інша українська юридична особа, необхідний протокол загальних зборів учасників цього підприємства;
 • Якщо засновником ТОВ виступає іноземна юридична особа, необхідний Витяг з торгівельного або судового реєстру, протокол загальних зборів учасників цього підприємства. Документи мають бути апостильовані;
 • Рішення або Протокол про створення ТОВ;
 • Статут Товариства;
 • Заповнена реєстраційна форма для подання в ЄДР;
 • Заповнена заява в податкову.

У випадку створення юрособи на підставі модельного статуту, до реєстраційної картки вноситься відповідна відмітка з посиланням на установчий документ. Закон передбачає випадки, коли додатково необхідно подавати копію рішення Кабміну або Антимонопольного комітету, яке свідчитиме про дозвіл на концентрацію суб’єктів господарювання або узгоджені дії. 

Щоб зареєструвати юридичну особу ви можете скористатись послугами нашої компанії. Компанія MCG надає усі необхідні послуги для реєстрації ТОВ і ФОП.

Під час реєстрації господарства, яке займатиметься фермерською діяльністю необхідно подати додатково копію одного з вказаних документів, у тому числі:

 • Держакту про приватну власність на землю;
 • Держакту на право постійного користування землею;
 • Договору про право користування на орендаторських умовах. 

Іноземним громадянам, які реєструють юридичну особу в Україні, необхідно подати копію паспорту та український реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Українському засновнику юрособи, який подає документи на реєстрацію, необхідно подати державному реєстратору паспорт громадянина України. Якщо ж документи подаються уповноваженою особою, окрім паспорта необхідна довіреність – документальне засвідчення повноважень.

Весь перелік документів для держреєстрації має бути складено та заповнено державно мовою. Дані до реєстраційної картки вносять друкованими літерами від руки або машинодруком. У разі надсилання поштою, реєстраційні папери підкріплюються підписом заявника, завіреним нотаріально. 

Законодавство визначає конкретні вимоги до установчих документів: 

 • Документи господарського товариства – містити дані про його вид, цілі, предмет діяльності, склад засновників/учасників, компетенцію органів на порядок прийняття ними рішень. Це регулюється ч.2 ст.82 ГКУ. Відповідно до 11 статті Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, необхідно зазначити такі відомості про товариство, як: його повне/скорочене найменування, органи управління, порядок вступу, виходу, виключення з товариства. Додатково можна вносити будь-які інші відомості, які не суперечать чинному законодавству.
 • Документи господарського товариства, яке створюється на підставі модельного статуту, мають містити підписи усіх засновників, а також повноцінні дані про саме товариство, які вказано в попередньому пункті. Додатково вказується розмір статутного (складеного) капіталу, розміри часток кожного з учасників, порядок внесення ними вкладів, а також інформацію про провадження діяльності на основі модельного статуту (ч.10 ст. 82 ГКУ).
 • Всі установчі документи юрособи викладаються письмово, прошиваються, нумеруються та підписуються засновниками (учасниками) або їх уповноваженими особами.

Зверніть увагу: З 6 листопада 2014 року державний збір за реєстрацію суб’єкта господарювання відмінено.

За винятком вихідних та святкових днів, термін держреєстрації юридичної особи складає 24 години, які починаються з моменту надання документів держреєстратору. 

Реєструємось в податковій та соцфондах

У день реєстрації юридичної особи, державний реєстратор зобов’язаний передати органам статистики, доходів і зборів, Пенсійному фонду та фондам соцстрахування дані на проведення державної реєстрації юрособи. 

Одночасно з цими даними, в орган доходів і зборів подається копія заяви про реєстрацію платника податку на додану вартість, або обрання спрощеної системи оподаткування. Копія заяви надається електронно, та отримується шляхом сканування відповідного документу. 

! Самостійно звертатися до вказаних органів з метою постановки на облік не потрібно.

Про прийняття на облік юридичних осіб/їх певних підрозділів свідчить виписка з ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців. Вона надсилається або видається юрособі відповідно до Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (п.64.3 ст.64 ПКУ).

Чи потрібно виготовляти печатку? 

Господарський Кодекс України (ст.58-1) дозволяє використання печаток суб’єктами господарювання під час ведення підприємницької діяльності. Проте використання печатки не є обов’язковим

Зверніть увагу:

 • Відбиток печатки не може слугувати обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
 • Відбиток печатки або його відсутність на документах підприємства не несе за собою юридичних наслідків. 
 • Для того щоб виготовити або придбати печатку, не потрібно отримувати будь-які дозвільні документи.

Підводячи підсумок з цього питання, зауважимо, що станом на 2019 рік печатка більше не виступає обов’язковим атрибутом для підприємства (юридичної особи). Вимоги до змістовної частини печатки також відсутні. Нагадаємо, що згідно старого законодавства на ній мали відображатися такі дані, як найменування та ідентифікаційний код підприємства.

Про відкриття нового поточного рахунку для юрособи читайте у наступній статті.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі