м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Основні зміни 2020: що принесе нам новий рік

від Admin

Новий рік – це не лише час кардинальних особистих змін, це ще й оновлення, які щороку готує нам держава. Перелік того, що повинен знати кожен українець.

Зміна розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму

З 1 січня встановлено нові показники “мінімумів” на цілий 2020 рік. Мінімальна зарплата українців у погодинному значенні складатиме 28,31 гривні, а у місячному  – 4723 гривні.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб буде поетапно збільшуватися протягом року:

з 1 січня – 2102 грн;

з 1 липня – 2197 грн;

з 1 грудня – 2270 грн.

Очевидно, що податки та сума судового збору також збільшаться.

Індексація заробітної плати у січні

Індекс споживчих цін у листопаді становив 100,1%. Він мав вплинути на розрахунок коефіцієнта індексації у січні 2020 року, проте через дефляцію, яка тривала протягом літа 2019 року — він не вплинув на цей розрахунок. Тому цього місяця індексуємо зарплату з показниками грудня минулого року.

Інформація для роботодавців:

Роботодавці, які збільшували оклади у січні 2019, повинні індексувати зарплату цього місяця. Хто робив це у лютому 2019 року та пізніше – ще не зобов’язані здійснювати індексацію.

Потрібна допомога у веденні бухгалтерського обліку на підприємстві? Ми можемо Вам допомогти! Наші спеціалісти із багаторічним досвідом роботи нададуть якісні бухгалтерські послуги.

Старт кампанії декларування доходів

З 1 січня 2020 року розпочалась кампанія декларування доходів 2019 року. Деякі фізичні особи мають обов’язок подачі інформації про власні доходи.

Зміна у Бюджетному кодексі

З 1 січня набули чинності зміни до закону від 14.11.2019 “293-ІХ”. Вони дадуть змогу регулювати витрати державного та місцевого бюджетів. Окрім цього, буде створене спеціальне Боргове агентство.

Не потрібно подавати звітність про пільги

Кабінет Міністрів скасував обов’язок складання звіту про суму податкових пільг. Ця зміна вже розпочала свою дію. Податкові пільги контролюватимуться спеціальними органами на підставі і податкових декларацій.

Проте, особи, які мали такі пільги у 2019 році повинні подати звіт до відповідного органу.

Змінилась форма декларації на прибуток

Міністерство фінансів затвердило зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Нову форму увідповіднили до норм ПКУ: внесли зміни до додатку РІ, ПН, ВП та впровадили додаток податкових пільг.

Оновили форму декларації з ПДВ

Черговий наказ Мінфіну, який змінив порядок заповнення та подання звітності з ПДВ. Причиною стало введення банківських рахунків за IBAN та скасування звітності про пільги на податки.

Зміни у статистичній звітності

З 2020 року 79 звітів можна подавати в електронному вигляді. Перелік за посиланням. Також змінилися правила організації звітності до Національного банку України.

Новий акциз на тютюнові вироби

Через збільшення акцизної ставки на тютюнові вироби, сигарети на полицях магазинів стануть значно дорожчими. Деякі вироби з тютюну сягнуть позначки подорожчання на 40%.

З 1 січня діє відповідальність за відсутність реєстрації в ЄДР витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального.

Сімейні фермерські господарства отримуватимуть фінансову допомогу

Це стосується застрахованих членів господарства, які не мають статусу юридичної особи.

Новий закон про викривачів корупції

З 1 січня запрацював закон, який захищатиме осіб, які викрили корупційні злочини та визначили канали їх зв’язку.

Технічний регламент рухомого обладнання, що працює під тиском

З 1 січня потрібно наносити знак Пі на обладнання, яке працює під тиском. Без позначки його не можна вводити в обіг.

Збільшився мінімальний розмір пенсії до 1889,20 грн

Для непрацюючих пенсіонерів, які досягли 65 років та мають страховий стаж понад 30 років для жінок, та 35 – для чоловіків, отримуватимуть більшу пенсію.

Два рахунки за газ

З 1 січня українці отримуватимуть два окремі рахунки за газ: один – за сировину, а інший за її постачання.

17 січня – крайній термін для сплати єдиного соцвнеску для ФОПів за 4 квартал.

Нові платіжні доручення та правила заповнення

Якщо з 13 січня, у платіжному дорученні вказати реквізити старого формату, а не номер рахунку IBAN – документ вважатиметься недійсним.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі