м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Підприємство орендує приміщення у фізособи: чи нараховувати ЄСВ?

від Admin

Інформацію про умови оренди майна можна знайти у Цивільному кодексі України (ч. 1 ст. 759): за договором оренди орендодавець зобов’язаний передати своє майно орендарю на визначений термін за певну плату. Нижче наведена інформація про те, як саме відбувається нарахування ЄСВ під час оплати оренди.

Хто сплачує єдині внески та як це відбувається

У даному випадку платниками ЄСВ є роботодавці. До них можна віднести різноманітні організації, підприємства та установи, що користуються працею фізичних осіб на умовах трудового договору, цивільно-правової угоди (не у всіх випадках) чи на інших умовах, що передбачаються законодавством. Платниками є різні види установ незалежно від типу їх діяльності, господарювання та форм власності.

Згідно із Законом України, єдиний внесок нараховується для платників, які зазначені в пункті 1 (крім абз. 7) ч. 1 ст. 4. Сума формується з нарахувань заробітної плати, яка охоплює основну та додаткову плати, а також різні компенсаційні й заохочувальні виплати, і з нарахувань суми винагороди особам згідно з цивільно-правовими договорами.

(Читайте також: бухгалтерський аутсорсинг)

Нарахування ЄСВ безпосередньо на орендну плату

На сьогодні потрібно знати, що під час орендної плати за нежитлове приміщення (якщо це відбувається на користь фізичної особи) відповідно до договору оренди нарахування єдиного внеску не відбувається. Якщо договір укладений на честь фізособи, у ньому немає ознак правових відносин, що регулюють виконання робіт цивільно-правовими угодами.

Якщо вам необхідна бізнес консультація, консалтингові, ведення бухгалтерського обліку, юридичні послуги для бізнесу чи ведення кадрового обліку – звертайтесь! Фахівці нашої компанії зможуть вам допомогти.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Навіщо розміщувати світлину в резюме ?

Світлина в резюме потрібна для того, щоб роботодавець міг уявити, як претендент виглядає “наживо”. Це…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати
Переглянути всі