м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Платник ЄП змінює прізвище: чи варто повідомляти податкову?

від Admin

Зміна прізвища, імені чи по батькові підприємця, який є платником єдиного податку – підстава звернутися в орган ДПС з заявою встановленої форми. Часові рамки для подання заяви – 2 місяці з моменту змін (за окремими винятками). 

Таке правило стосується також зміни місця здійснення діяльності, податкової адреси та іншої інформації про підприємця. Це регулюється статтею 299 Податкового кодексу України. Згідно з нею, про фізособу-єдинника вносяться такі дані до реєстру платників ЄП:

  • Прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, номер реєстраційної картки платника податків. Для фізосіб, які з релігійних міркувань відмовились від присвоєння ідентифікаційного коду – серія та номер паспорта (законність відмови підтверджує спеціальна відмітка в паспорті). 
  • Податкова адреса суб’єкта господарювання;
  • Місце здійснення госпдіяльності;
  • Коди КВЕД, обрані фізичною особою на момент державної реєстрації (види господарської діяльності); 
  • Податкова група та ставка ЄП;
  • Дата реєстрації та дата переходу на спрощену систему оподаткування; 
  • У випадку ліквідації ФОП – дата анулювання реєстрації.

(Читайте також: бухгалтерське обслуговування)

Дані про зміну відомостей (прізвища, імені, місця ведення діяльності) буде внесено до реєстру в день подання відповідної заяви фізичною особою-підприємцем. 

Вимоги до часових рамок

Фізичні-особи підприємці, які відмовилися від присвоєння реєстраційної картки платника податків (ідентифікаційного коду), мають подати заяву про зміну прізвища, ім’я, по батькові чи серії/номера паспорта впродовж 1 місяця з дати настання таких змін. 

Якщо суб’єкт господарювання змінює податкову адресу, місце ведення госпдіяльності, види діяльності, то він має подати заяву про зміни не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Це стосується платників ЄП першої та другої груп.

Підприємці, які є платниками єдиного податку третьої групи, мають долучити до такої заяви податкову декларацію за звітний (податковий) період, під час його відбулися зміни. 

Підведемо підсумок

У випадку зміни інформації, яка є обов’язковою для внесення до державного реєстру платників податку, фізособа-єдинник зобов’язана подати відповідну заяву до місцевого органу ДПС. Коротко про терміни подання:

  • 2 місяці з дати змін – у випадку зміни ім’я, прізвища, по батькові особою, яка має ідентифікаційний код;
  • До 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому здійснені зміни – якщо змінилась податкова адреса, адреса ведення діяльності чи види діяльності;
  • 1 місяць – у випадку міни ім’я, прізвища, по батькові особою, яка з релігійних міркувань не має ідентифікаційного коду.

Бажаємо успіху!

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі