м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Платник ЄП змінює прізвище: чи варто повідомляти податкову?

від Admin

Зміна прізвища, імені чи по батькові підприємця, який є платником єдиного податку – підстава звернутися в орган ДПС з заявою встановленої форми. Часові рамки для подання заяви – 2 місяці з моменту змін (за окремими винятками). 

Таке правило стосується також зміни місця здійснення діяльності, податкової адреси та іншої інформації про підприємця. Це регулюється статтею 299 Податкового кодексу України. Згідно з нею, про фізособу-єдинника вносяться такі дані до реєстру платників ЄП:

  • Прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, номер реєстраційної картки платника податків. Для фізосіб, які з релігійних міркувань відмовились від присвоєння ідентифікаційного коду – серія та номер паспорта (законність відмови підтверджує спеціальна відмітка в паспорті). 
  • Податкова адреса суб’єкта господарювання;
  • Місце здійснення госпдіяльності;
  • Коди КВЕД, обрані фізичною особою на момент державної реєстрації (види господарської діяльності); 
  • Податкова група та ставка ЄП;
  • Дата реєстрації та дата переходу на спрощену систему оподаткування; 
  • У випадку ліквідації ФОП – дата анулювання реєстрації.

(Детальніше про бухгалтерські послуги: читати)

Дані про зміну відомостей (прізвища, імені, місця ведення діяльності) буде внесено до реєстру в день подання відповідної заяви фізичною особою-підприємцем. 

Вимоги до часових рамок

Фізичні-особи підприємці, які відмовилися від присвоєння реєстраційної картки платника податків (ідентифікаційного коду), мають подати заяву про зміну прізвища, ім’я, по батькові чи серії/номера паспорта впродовж 1 місяця з дати настання таких змін. 

Якщо суб’єкт господарювання змінює податкову адресу, місце ведення госпдіяльності, види діяльності, то він має подати заяву про зміни не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Це стосується платників ЄП першої та другої груп.

Підприємці, які є платниками єдиного податку третьої групи, мають долучити до такої заяви податкову декларацію за звітний (податковий) період, під час його відбулися зміни. 

Підведемо підсумок

У випадку зміни інформації, яка є обов’язковою для внесення до державного реєстру платників податку, фізособа-єдинник зобов’язана подати відповідну заяву до місцевого органу ДПС. Коротко про терміни подання:

  • 2 місяці з дати змін – у випадку зміни ім’я, прізвища, по батькові особою, яка має ідентифікаційний код;
  • До 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому здійснені зміни – якщо змінилась податкова адреса, адреса ведення діяльності чи види діяльності;
  • 1 місяць – у випадку міни ім’я, прізвища, по батькові особою, яка з релігійних міркувань не має ідентифікаційного коду.

Бажаємо успіху!

Робочі кейси

Навіщо розміщувати світлину в резюме ?

Світлина в резюме потрібна для того, щоб роботодавець міг уявити, як претендент виглядає “наживо”. Це…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні ?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі