м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Податкові пільги для бізнесу на час карантину

від Admin

Оскільки на даний момент поширення коронавірусної хвороби стосується абсолютно усіх сфер життя, в тому числі й роботи державних та приватних підприємств і, відповідно, сплати податків, 18-го березня 2020 року став чинним закон від 17.03.2020 р. No533-IX. У ньому йдеться про деякі зміни, внесені до Податкового кодексу України через швидке поширення хвороби.

Звільнення від штрафів, які введені на сьогодні та пов’язані з хворобою COVID-19

Таке рішення є актуальним від 1-го березня 2020 року до 31-го травня 2020 року, однак має певні умови. Звільнення від штрафів не дійсне при:

 • Порушенні договорів щодо страхування життя або ж договорів щодо пенсійного забезпечення, яке є недержавним (іншими словами страхування додаткової пенсії);
 • Відчуженні власності без узгодження з контролюючим органом;
 • Порушенні нарахування та сплати ПДВ, у тому числі й рентної плати;
 • Порушенні вимог до виробництва пального і спирту та їх обліку.

У решті випадків звільнення від штрафу має місце.

Зверніть увагу, що з 1-го березня по 31 травня 2020 року для платників податків не нараховується пеня. А та пеня, що була нарахована, проте не сплачена протягом цього періоду, буде списана. Водночас нарахування штрафів за невчасну реєстрацію акцизних та податкових накладних є актуальним, тому краще все ж старатися робити це заздалегідь.

Також на сьогодні ФОП-”єдинники” першої та другої груп без працівників звільняються від сплати єдиного податку. Це рішення застосовується під час відпустки і протягом одного місяця в рік. Люди, що тимчасово непрацездатні, теж звільнені від податку, якщо їхня непрацездатність триває 30 та більше днів. Врахуйте, що особистий прийом громадян ДПС поки що припинений.

Податкові перевірки з 18-го березня по 31 травня 2020 року

Пропонується ввести мораторій на здійснення фактичних та документальних перевірок протягом вище вказаного терміну. У законопроекті прописані також правила, які стосуються вже запланованих чи початих перевірок – вони мають бути перенесені або ж зупинені. Для того щоб зупинити перевірку, дозвіл контролюючого органу не потрібен.

Із графіком перенесених перевірок можна ознайомитися на сайті ДПС, інформація там повинна бути оновлена до 30-го березня 2020 року. Проте мораторій не актуальний у випадку раптових перевірок стосовно бюджетного відшкодування.

Важливо й те, що з 18-го березня до 31-го травня не діє перебіг строків давності при перевірках і, відповідно, не нараховуються штрафи за це.

Мораторій на перевірки різного характеру, чинний до 31-го травня 2020 року

Щодо перевірок з ЄСВ у період з 18-го березня до 18-го травня 2020 року: був встановлений мораторій на здійснення перевірок стосовно сплати єдиного внеску, усі вони повинні бути зупинені до 18-го травня 2020 року.

Стосовно інших видів перевірок. Було вирішено заборонити наступні:

 • Перевірки епідемічного та санітарного станів;
 • Перевірки щодо обов’язкового дотримання державних регульованих цін;
 • За станом суб’єктів господарювання, що мають високий ступінь ризику.

Податок на нерухомість та сплачення коштів за земельні ділянки

З 1-го березня по 30 квітня кошти за землю, що знаходиться у державній та комунальній власності, не нараховуються, якщо фізичні або юридичні особи користуються ними в цілях проведення господарської діяльності. При цьому юридичні особи можуть подати декларацію, де будуть показані зміни податкових зобов’язань. У випадку фізичних осіб перерахунок за земельні ділянки здійснює ДПС.

(Читайте також: Припинення підприємницької діяльності)

Звільнення від штрафів ЄСВ, а також звільнення від ЄСВ самозайнятих осіб та фермерів

З 1-го березня до 30-го квітня ФОПи з незалежною діяльністю та фермери звільняються від сплати ЄСВ, проте тільки на деякий час. Водночас вони можуть добровільно сплатити єдиний внесок у розмірах, що визначені законодавством, у цей період. В такому випадку інформація має бути внесена у Звіт з ЄСВ. Пеня за вище зазначений період не нараховується, а та, що була нарахована, проте не сплачена, буде списана. Потрібно зазначити, що плата ЄСВ та звітування за 2 місяці не скасовуються, тож все це все одно треба буде виконати.

У вище вказаний період штрафи не стягуватимуться за такі порушення:

 • Невчасна оплата єдиного внеску;
 • Неповна оплата суми єдиного внеску;
 • Невчасне подання звіту з ЄСВ.

Правила роботи з РРО

Було прийняте рішення про перенесення обов’язкового застосування РРО для фізосіб-”єдинників”. Для окремих видів підприємництва: з 1-го жовтня 2020 року на 1 січня 2021 року, для усіх решта видів: на 1 квітня 2021 року. Перехідний період стягнення штрафів за недотримання РРО продовжено до 1-го січня 2021 року.

Лікарняні у зв’язку з хворобою COVID-19

На даний момент було введено окремий вид непрацездатності, пов’язаний з коронавірусом. До нього відносяться періоди самоізоляції при симптомах, що схожі на симптоми при COVID-19, а також перебування у спеціальних медичних закладах. Даний вид непрацездатності буде оплачуватися ФСС у розмірі 50% середньої заробітної плати, починаючи з 6-го дня ізоляції. Про оплату перших 5-и днів ізоляції не сказано, але, можливо, вони будуть оплачені роботодавцями в залежності від страхового стажу працівника. Також лікарняні і їх оплата від ФСС після 6-го дня ізоляції стосуються людей, які у цей час ніде не працюють або звільняться.

Декларування доходів за 2019 рік

Прийнято рішення, що річну декларацію, яка мала бути подана до 1-го травня 2020 року, можна буде подати до 1-го липня 2020 року. Час декларації для того, щоб отримати податкову знижку за 2019 рік, не змінився, потрібно це зробити до 31-го грудня 2020 року. Також перенесена дата сплати сум ПДФО й ВЗ. Кожна людина повинна буде самостійно сплатити суму, що вказана у її річній декларації, до 1-го жовтня 2020 року. Згідно з нормами ПКУ подати звіт мають також фізичні особи, що займаються незалежною професійною діяльністю.

Інформація щодо споживчого кредиту

Даним кредитом називаються гроші, які споживач отримує для купівлі товарів чи послуг, що не мають відношення до підприємницької чи професійної діяльності. Отже, з’явилися дві зміни:

 • З 1-го березня 2020 року по 30 квітня допустима прострочена сплата кредиту та його процентів без санкцій;
 • З 1-го березня 2020 року по 31 травня забороняється підвищувати процентну ставку на вже видані кредити.

Оскільки ці 2 пункти між собою пов’язані, слід зазначити, що збільшувати процентну ставку у випадку якщо платежі по кредитах були прострочені, теж забороняється. Однак все ж є нюанс: це правило не актуальне, якщо договором передбачено, що процентна ставка в майбутньому може змінюватися. Також потрібно звернути вашу увагу, що на безпроцентну позику чи кредит, яка надається ломбардом, дане правило не поширюється.

Як видно зі статті, змін досить багато, але всі вони позитивні та направлені на те, щоб полегшити ситуацію зі сплатою податків протягом карантину. Важливо уважно ознайомитися з даною інформацією, щоб розуміти як саме буде діяти система податкових пільг для платників податків.

Якщо вам необхідна допомога у відкритті бізнесу, послуги бухгалтера, юридичні послуги для бізнесу чи ведення кадрового обліку – звертайтесь! Фахівці нашої компанії зможуть вам допомогти.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі