м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88

Реєстрація ФОП

Реєстрація фізичної особи – підприємця у Львові

Вартість – 1 500 грн.

Строки одержання документів:

– Виписка з ЄДР – 2 робочих дні;

– Книга обліку доходів та Витяг про реєстрацію

платника єдиного податку 7-10 робочих днів

Замовити

У вартість послуг входить

Юридичні консультації, підбір видів діяльності.

Оформлення нотаріальної довіреності.

Заповнення та подання усіх необхідних документів для державної реєстрації.

Одержання виписки з Єдиного державного реєстру.

Одержання витягу про реєстрацію платника єдиного податку та книги обліку доходів.

При потребі:

 • Витяг з ЄДР (оплачується окремо);
 • виготовлення печатки (оплачується окремо);
 • супровід при відкриті рахунку у банку.

Реєстрація ФОП у Львові

Реєстрація фізичної особи-підприємця (скорочено – ФОП) – може стати легким стартом для відкриття власної справи.

Зареєструвати фізичну особу-підприємця можуть особи, які досягли 16 років і мають постійне місце проживання.

Законодавство України визначає підприємницьку діяльність, як ініціативну, самостійну, систематичну господарську діяльність на власний страх і ризик, метою якої є отримання прибутку. І вже з цього визначення, стає очевидним, що зобов’язання, які виникають в процесі державної реєстрації, повністю лягають на плечі майбутнього приватного підприємця (ПП). Спробуємо детальніше розібратись, як зареєструвати ФОП у Львові, яка ціна реєстраціі ФОП, які документи Вам знадобляться і на що звернути особливу увагу.

Як відкрити ФОП?

Ви визначились з улюбленою справою, якою плануєте займатись, отже настав час для державної реєстрації ФОП.

Державна реєстрація фізичної особи-підприємця здійснюється за місцем прописки (реєстрації).

Сьогодні законодавством передбачено одразу декілька варіантів реєстрації ФОП – через державного реєстратора (подаються документи через ЦНАП- центр надання адміністративних послуг) та самостійно на сайті Міністерства юстиції. У кожного з цих варіантів є свої переваги та недоліки, тож пропонуємо вашій увазі покрокову інструкцію для кожного з способів.

 1. Реєстрація ФОП через державного реєстратора:
  • Обираємо КВЕДи. Всі види підприємницької діяльності структуровані та класифіковані, тож перед реєстрацією, вам обов’язково потрібно ознайомитись з цією класифікацією на офіційному сайті та обрати ті, які найточніше підходять для вашої діяльності;
  • Заповнення заяви. Реєстраційна заява, куди ви власноруч вносите власні персональні дані подається державному реєстратору, в Центр надання адміністративних послуг (для м. Львів) або нотаріусу. Варто пам’ятати, попри те, що державна реєстрація підприємця безкоштовна, коли ви звернетесь в приватну нотаріальну контору, Вам все ж таки доведеться сплатити за послуги нотаріуса;
  • Подання документів. Заяву на реєстрацію, копію паспорта та ІПН, ви подаєте державному реєстратору, і, якщо всі документи заповнено правильно, вже наступного дня Ви зможете отримати Виписку, яка підтверджуватиме державну реєстрацію Вас як ФОП та взяття на облік в Пенсійному фонді, Державній податковій інспекції та органах статистики.
 2. Як зареєструвати ФОП онлайн:
  • Отримання електронного цифрового підпису. Ви можете отримати ЕЦП в найближчому центрі сертифікації ключів або оформити його онлайн на веб-порталі Приватбанку;
  • Обираємо КВЕДи. Цей етап обов’язковим для усіх способів реєстрації ФОП;
  • Реєстрація на сайті Міністерства Юстиції. Реєструєтесь онлайн та заповняєте заяву, які потрібно підписати за допомогою ЕЦП та надіслати. Розгляд заяви займає до 24 годин, і якщо все гаразд, інформація про реєстрацію Вас як ФОП з’явиться на сайті, а виписку з ЄДР Ви зможете отримати в обраний спосіб.

Порядок реєстрації ФОП у Львові:

Для реєстрації ФОП достатньо дійсного внутрішнього українського паспорта та індивідуального податкового номера. Копії цих документів разом з заповненою заявою ви подаєте державному реєстратору або завантажуєте на сайт Мін’юсту.

Державна реєстрація приватного підприємця в Україні – безкоштовна. Ви сплачуватимете лише за послуги нотаріуса – якщо вирішите скористатись його послугами для відкриття ФОП, та за користування носієм ЕЦП (в разі виникнення такої потреби) – при реєстрації онлайн.

Вибір системи оподаткування.

Як зареєструвати приватного підприємця ми розібрались, тепер потрібно визначитись з системою оподаткування. Законодавством України передбачено два варіанти: загальна та спрощена система. Зупинимось детальніше на кожній із них.

ФОП на загальній системі, не так строго обмежений КВЕДами: в заяві на оформлення фоп достатньо зазначити декілька, займатись іншими видами діяльності не заборонено.

 1. Загальна система оподаткування:
  • Обсяг сплачуваних податків залежить від одержаного прибутку;
  • Немає ніяких обмежень на кількість найманих працівників;
  • Ширший перелік дозволених видів діяльності на відміну від «спрощенців»;
  • Обов’язкова наявність касового апарату.
 2. Спрощена система оподаткування для ФОП. Часто називають єдиним податком, хоча фактично «спрощенцям» доведеться сплачувати не менше трьох різноманітних платежів. Законодавством передбачено три групи ФОП:
  • 1 (перша) група лише роздрібна торгівля та/або надання побутових послуг громадянам, не залучають найманих працівників, річний дохід не повинен перевищувати 300 000 гривень;
  • 2 (друга) група надають побутові послуги громадянам, платникам єдиного податку, виробництво та реалізація товарів, ресторанна справа, в такого ПП не більше десяти найманих працівників, річний дохід від діяльності ПП не може перевищувати 1 500 000 гривень;
  • 3 (третя) група може вести всі види діяльності окрім заборонених (для платників єдиного податку), річний дохід не повинен бути більшим за 5 000 000 гривень на рік.

Які нюанси варто врахувати при реєстрації фізичної особи підприємця?

При реєстрації ФОП в ДПІ, Вам знадобляться не тільки виписказ ЄДР, копії паспорта та ІПН, та заява про спрощену систему оподаткування, але й Книга обліку доходів. Щоб не витрачати часу даремно, придбайте та заповніть її заздалегідь. Також, перед візитом в податкову, оберіть банк та відкрийте там поточний рахунок, який будете використовувати в процесі здійснення підприємницької діяльності.

Варто пам’ятати, якщо Ви одразу після державної реєстрації ФОП не подали заяву про обрання спрощеної системи, до вас автоматично буде застосована загальна система оподаткування і перейти на спрощену можна буде лише з наступного кварталу. Фактично є 10 календарних днів від дати державної реєстрації ФОП до дати подання заяви на спрощену систему оподаткування.

Сподіваємось, наші поради як зареєструвати ФОП стануть в нагоді та вже найближчим часом, Ви зможете займатись улюбленою справою!