м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Реєстрація книги обліку доходів: особливості реєстрації онлайн

від Admin

Ведення книги обліку доходів – обов’язкова процедура для підприємців 1 й 2-ї груп, а також ФОП 3-ї групи, які не є платниками ПДВ. Згідно пп. 296 1.1 Податкового кодексу України, підприємець зобов’язується вносити щодня (за підсумками робочого дня) суму отриманої виручки. На підставі даних, які вносяться до книги обліку доходів, заповнюється податкова декларація наприкінці звітного періоду.

Наказом Мінфіну № 579 від 28.07.2015 затверджено нову форму книги обліку доходів. Згідно з цим наказом, підприємці можуть реєструвати та вести її як в електронному, так і в паперовому вигляді. 

Особливості реєстрації паперової книги обліку доходів

Придбати книгу встановленого зразка можна в представництві ДФС, або у будь-якому канцелярському магазині, який пропонує бланки документів. Перед заповненням, книгу реєструють в податковій інспекції за місцем прописки ФОПа. Для реєстрації додатково подається заява у довільній формі на ім’я начальника місцевого органу фіскальної служби. 

Сторінки книги мають бути пронумеровані, а сама книга – прошнурована. На першу сторінку документа вносяться наступні дані:

  • Прізвище, ім’я та по батькові фізичної-особи підприємця;
  • Реєстраційний номер картки платника податків (ІПН). У випадку, якщо підприємець не отримав ідентифікаційний код з релігійних міркувань та має про це відповідну відмітку в паспорті, зазначаються лише серія та номер паспорта;
  • Адресу, яка вказана в реєстраційних документах фізичної особи-підприємця;
  • Фактичне місце ведення діяльності.

Остання сторінка книги заповнюється представником ДФС. 

Цікавить реєстрація підприємства? Наша компанія надає увесь комплекс послуг по реєстрації ФОП і веденню бізнесу.

Реєструємо книгу онлайн: як це працюватиме?

Для реєстрації книги обліку доходів в електронному форматі необхідно отримати електронно-цифровий підпис та укласти договір з представництвом ДФС про визнання електронних документів. 

Заяву про ведення книги обліку доходів в електронному режимі можна буде подати через електронний сервіс та підписати ключем ЕЦП. Відповідь на заяву від податкового органу буде надіслана протягом 3 робочих днів. У повідомленні буде вказаний реєстраційний номер книги, а також дата її реєстрації.

Зверніть увагу: на даний час, ДФС України не надала технічних можливостей для подання заяви про ведення книги обліку доходів в електронному форматі, а також подальшого ведення книги онлайн. Тож фактично для підприємців є доступним лише класичний, паперовий варіант.

У наступній темі читайте: як правильно заповнювати книгу обліку доходів?

Якщо вам необхідна бізнес консультація, послуги бухгалтера, юридичні послуги для бізнесу чи ведення кадрового обліку – звертайтесь! Фахівці нашої компанії зможуть вам допомогти.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі