м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Реєстрація торгової марки: порядок реєстрації та необхідні документи

від Admin

Якщо вас цікавить як зареєструвати свій бренд, очевидно, ви вже знаєте, що це. Однак все ж можна зауважити, що саме торгова марка є важливою частиною індивідуальності вашої справи. У ній може бути поєднана будь-яка комбінація слів, букв, чисел та кольорів, і, звичайно ж, існують певні правила її реєстрації.

Порядок реєстрації торгової марки

Зазвичай торгова марка – це спосіб, завдяки якому певні товари чи послуги впізнають та запам’ятовують. Проте, на жаль, інколи трапляється, що підприємець хоче скористатися популярністю іншої марки та робить свою максимально схожою (схоже слово, кольори, що використовуються, і т.д.). У цьому випадку закон не на його стороні. Після подачі заяви на реєстрацію торгової марки проводиться інформаційний пошук, мета якого підтвердити, що марка не є надто схожою на вже існуючу. Якщо ж натяки на плагіат все ж будуть знайдені, у реєстрації буде відмовлено.

Заявка може бути подана лише на реєстрацію однієї торгової марки. Тобто якщо вам потрібно реєструвати, наприклад, дві – має бути, відповідно, дві заявки. Зареєструвати марку може юридична та фізична особи.

(Читайте також: Документи для реєстрації ТОВ

Реєстрація торгової марки. Необхідні документи

Процес реєстрації триває від 16 до 19 місяців, це зумовлено в тому числі й інформаційним пошуком, про який було сказано вище. Проте можливо скоротити даний термін до 4-5 місяців, сплативши певну суму. Ви можете самі провести невеличке розслідування, щоб бути впевненими, що ваша торгова марка не повторює якусь іншу (це може статись абсолютно випадково). Тоді ви, ймовірно, уникнете відмови та зекономите свій час. Також важливими є види торговельних марок – ви повинні точно знати задля яких товарів чи послуг потребуєте реєстрації своєї марки.

Варто зазначити й те, що заявка на торговельну марку проходить дві експертизи – формальну та кваліфіковану. Перша перевіряє чи правильно подані документи і чи були дотримані всі вимоги. Друга перевіряє чи не порушує марка законодавство, чи вона ніяк не пов’язана із діяльністю радянської влади на території України, а також чи відповідає вона принципам гуманності й моралі.

Отже, як зареєструвати торгову марку самому? Для цього знадобляться наступні документи:

  • Зображення торгової марки;
  • Особиста інформація заявника. Для фізичної особи: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса. Для підприємства: назва, код і також адреса;
  • Довіреність, яка підписана заявником, а у випадку юридичної особи – скріплена печаткою. Не обов’язково повинна бути надана разом з іншими документами, її можна додати впродовж 2-х місяців після подачі заявки;
  • Список тих товарів та послуг, які ви збираєтеся реалізовувати під даною торговою маркою.

Після того, як рішення щодо реєстрації торгової марки винесене, потрібно сплатити мито. Термін його сплати – 3 місяці. Після оплати протягом 1-го місяця має бути видане свідоцтво на торговельну марку. Опісля власник має повне право використовувати марку у своїх цілях, а також забороняти використовувати її іншим.

(Читайте також: Індивідуальна податкова консультація

Захист торгової марки

Якщо ж ви все-таки зауважили, що вашу марку використовує хтось інший, можна вирішити проблему мирно. Ви можете послати порушнику листа, в якому повідомляєте про те, що торгова марка була зареєстрована вами, і, відповідно, тільки ви маєте право на її використання. Якщо ж ви вже зазнали збитків внаслідок цього, рекомендується звернутися в антимонопольний комітет. Ще один варіант вирішення такої неприємної ситуації – позов до суду. У будь-якому випадку зволікати з цим не потрібно, тим більше якщо ви впевнені, що здійснювали усі маніпуляції згідно із законодавством.

Якщо вам необхідна бізнес консультація, консалтингові, ведення бухгалтерського обліку, юридичні послуги для бізнесу чи ведення кадрового обліку – звертайтесь! Фахівці нашої компанії зможуть вам допомогти.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі