м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Що чекатиме на тих, хто ухилятиметься від вимог до знання державної мови України?

від Admin

Актуальні вимоги до знання державної мови в Україні

Відтепер, обов’язок кожного громадянина – це вільне володіння мовою власного громадянства. Простіше кажучи, вільно розуміти написане чи сказане нею. 

Змінилися й правила для тих, хто хоче отримати громадянство України. Для набуття українського громадянства тепер необхідно складати мовний іспит, який допоможе визначити рівень володіння державною мовою. У більш ранніх законодавчих актах такого іспиту не було передбачено, а щодо його доцільності точилися бурхливі дискусії. Проте з огляду на позитивні результати багатьох європейських країн, позитивний вплив такого нововведення не варто заперечувати. 

Для того, щоб полегшити українським громадянам та особам, які прагнуть отримати громадянство України вивчення української мови, будуть створені безоплатні курси. Успішне проходження таких курсів гарантуватиме отримання безкоштовного та безстрокового сертифіката, який підтверджуватиме рівень знань. 

Хто контролюватиме виконання вимог?

Законом передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мов. Така комісія стане органом, який займатиметься стандартизацією державної мови та проводитиме регулярні перевірки рівня володіння нею. У свою чергу, фахівець на посаді Уповноваженого із захисту державної мови гарантуватиме: 

  • Ефективну реалізацію мовної політики;
  • Захист мовних прав громадян;
  • Моніторинг виконання мовних обов’язків;
  • Оперативний розгляд скарг на перешкоді у використанні державною мови. У випадку виявлення порушень, Уповноважений матиме право складати протокол, накладати штрафи на підприємців, які порушуватимуть мовні права споживачів. 

Що чекає тих, хто ухилятиметься від нового законодавства?

Мовний Закон не передбачає додаткових норм покарання, проте не скасовує дію загальних норм Кримінального Кодексу, які стосуються наруги над державними символами, одним з яких є мова. Підприємців же можуть чекати санкції та штрафи за неналежне обслуговування (ч. 2 ст. 27 Закону), про які ми вже згадували вище. Проте часу на адаптацію до нових норм більш, ніж достатньо.

Стосунки між підприємцями та владою, у свою чергу, не зміняться. Адже більшість нововведень стосується саме ведення документації та обслуговування споживачів. Усе, що вимагається: це знання та використання державної мови під час ведення бізнесу на належному рівні. 

(Допомога: ведення бухгалтерського обліку)

У підсумку, зауважимо: мовний Закон необхідний для сприяння розвиткові української мови, тому його завдання – не змусити чи покарати підприємців або громадян. Передовсім, нове мовне законодавство забезпечить можливості для закріплення позицій української мови в Україні, не порушуючи, при цьому, права національних меншин. Підприємцям же ми радимо врахувати вимоги Закону та скористатися достатнім часом для їх виконання: це стане вагомою перевагою для розвитку бізнесу. 

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі