м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Втрата книги обліку доходів та відповідальність

від Admin

Якщо книгу втрачено

Про інцидент необхідно повідомити місцевий орган ДПС протягом 5 робочих днів. Це робиться за допомогою заяви на ім’я начальника податкового органу. Заява не має встановленого зразка та пишеться у довільній формі.

Друга інстанція, в яку обов’язково слід звернутися на момент втрати – поліція. У поліції Вам повинні видати довідку про отримання вашої заяви, та повідомити про інцидент місцевий податковий орган. 

Книгу потрібно відновити протягом 90 днів з моменту втрати, та заповнити її згідно з інформацією з первинних документів. 

Штрафи та відповідальність

Законодавством України передбачені штрафи за неналежне ведення, неподання або відсутність книги обліку доходів. Розмір таких штрафів варіюється від 51 до 136 грн. Якщо порушення повторюється протягом року – штраф накладають повторно.

Якщо ФОП не дотримується касової дисципліни, зокрема вказує у книзі неповні суми надходжень, його можуть оштрафувати у 5-кратному розмірі неврахованої суми.

Якщо під час проведення перевірки підприємець не може пред’явити книгу через її зникнення, проте він не відновив її протягом 90 днів з моменту штрафи, або ж не може пред’явити первинні документи, які підтверджують записи в книзі, накладаються такі штрафи:

  • За перше порушення – 510 грн;
  • За повторне порушення – 1020 грн.

Саме тому, підприємцям варто подбати про правильне та своєчасне ведення книги обліку доходів. Зокрема, довіривши це завдання бухгалтеру. 

Якщо вам необхідна допомога у відкритті бізнесу, консалтингові, послуги бухгалтера, юридичні послуги для бізнесу чи ведення кадрового обліку – звертайтесь! Фахівці нашої компанії зможуть вам допомогти.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі