м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як функціонуватиме єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ?

від Admin

13 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроект № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Того ж дня ухвалено законопроект №1051 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Сьогодні розглянемо усі зміни, які чекатимуть на підприємців у зв’язку із цим.

Спрощена модель сплати податків згідно з законопроектом № 1051

Вказаний законопроект передбачає впровадження спрощеної моделі сплати податків/зборів до місцевого та державного бюджету. Виняток – ПДВ та акциз на спиртне та пальне. Основна ціль таких змін – створення комфортних, зрозумілих для підприємства розрахунків з фондами та бюджетом.

Також законопроект №1051 передбачає:

  • Можливість відкриття єдиного рахунку через Електронний кабінет. Ви подаєте заяву встановленої форми онлайн, не відвідуючи державні інстанції та не долучаючи інші документи. 
  • Самостійне управління коштами на єдиному рахунку – підприємець зможе легко поповнювати рахунок, списувати кошти до бюджету та проводити інші операції;
  • Можливість автоматично формувати платіжні документи на перерахунок коштів до бюджету чи цільових фондів. Для того, щоб здійснити автоматичне формування, достатньо обрати два параметри в Електронному кабінеті платника: код класифікації, або ж вид платежу та суму платежу. Реквізити «підтягуються» електронною системою автоматично. 
  • Скорочення випадків помилкової сплати податків, які спровоковані з неправильним заповненням реквізитів та іншими помилками у заповненні документів. Завдяки цьому, мінімізується необхідність у поверненні коштів, які було сплачено до бюджету випадково. 
  • Пересилання до Казначейства платіжних документів ДПС виконуватиме самостійно, без участі підприємця. 
  • Повну та детальну інформацію про рух коштів на єдиному рахунку в Електронному кабінеті платника. З кабінету відтепер можна буде дізнатися про терміни сплати грошових зобов’язань, їх суми, а також щодо стану його розрахунків з бюджетом та цільовими фондами.
  • Зменшення грошових витрат підприємця на банківські комісії. 

Важлива перевага законопроекту № 1051 – рівномірне надходження коштів до цільових фондів та місцевого бюджету. Модель функціонування єдиного рахунку гарантує відсутність жорсткої звітності, строгої прив’язки до строків. 

(Детальніше: бухгалтерські послуги)

Декілька слів про законопроект №1049

Даний законопроект тісно пов’язаний з попереднім. Він передбачає використання підприємцем для сплати ЄСВ, окрім банківського рахунку, єдиного рахунку, відкритого в Казначействі. Окрім того, передбачено заборону стягнень та накладання арешту на єдиний рахунок.

Робочі кейси

Навіщо розміщувати світлину в резюме ?

Світлина в резюме потрібна для того, щоб роботодавець міг уявити, як претендент виглядає “наживо”. Це…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні ?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі