м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як функціонуватиме єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ?

від Admin

13 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроект № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Того ж дня ухвалено законопроект №1051 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Сьогодні розглянемо усі зміни, які чекатимуть на підприємців у зв’язку із цим.

Спрощена модель сплати податків згідно з законопроектом № 1051

Вказаний законопроект передбачає впровадження спрощеної моделі сплати податків/зборів до місцевого та державного бюджету. Виняток – ПДВ та акциз на спиртне та пальне. Основна ціль таких змін – створення комфортних, зрозумілих для підприємства розрахунків з фондами та бюджетом.

Також законопроект №1051 передбачає:

  • Можливість відкриття єдиного рахунку через Електронний кабінет. Ви подаєте заяву встановленої форми онлайн, не відвідуючи державні інстанції та не долучаючи інші документи. 
  • Самостійне управління коштами на єдиному рахунку – підприємець зможе легко поповнювати рахунок, списувати кошти до бюджету та проводити інші операції;
  • Можливість автоматично формувати платіжні документи на перерахунок коштів до бюджету чи цільових фондів. Для того, щоб здійснити автоматичне формування, достатньо обрати два параметри в Електронному кабінеті платника: код класифікації, або ж вид платежу та суму платежу. Реквізити «підтягуються» електронною системою автоматично. 
  • Скорочення випадків помилкової сплати податків, які спровоковані з неправильним заповненням реквізитів та іншими помилками у заповненні документів. Завдяки цьому, мінімізується необхідність у поверненні коштів, які було сплачено до бюджету випадково. 
  • Пересилання до Казначейства платіжних документів ДПС виконуватиме самостійно, без участі підприємця. 
  • Повну та детальну інформацію про рух коштів на єдиному рахунку в Електронному кабінеті платника. З кабінету відтепер можна буде дізнатися про терміни сплати грошових зобов’язань, їх суми, а також щодо стану його розрахунків з бюджетом та цільовими фондами.
  • Зменшення грошових витрат підприємця на банківські комісії. 

Важлива перевага законопроекту № 1051 – рівномірне надходження коштів до цільових фондів та місцевого бюджету. Модель функціонування єдиного рахунку гарантує відсутність жорсткої звітності, строгої прив’язки до строків. 

(Читайте також: бухгалтерські послуги)

Декілька слів про законопроект №1049

Даний законопроект тісно пов’язаний з попереднім. Він передбачає використання підприємцем для сплати ЄСВ, окрім банківського рахунку, єдиного рахунку, відкритого в Казначействі. Окрім того, передбачено заборону стягнень та накладання арешту на єдиний рахунок.

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі