м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як та коли виплачувати зарплату, щоб під час перевірки не покарали?

від Admin

Нарахування й виплата заробітної плати – звична справа для бухгалтерів. Але вона потребує уважності та неабиякої пильності. Помилки в розрахунках можуть спровокувати низку негативних наслідків як для бухгалтерського відділу, так і для керівництва компанії. Це саме стосується й порушень строків виплати. То ж сьогодні поговоримо про те, коли здійснювати нарахування авансу та заробітної плати відповідно до трудового законодавства.

Нюанси виплати заробітної плати працівникам врегульовано статтею 115 Кодексу Законів про працю України та статтею 24 Закону «Про оплату праці». Прописуючи у договорі строки нарахування авансу та зарплати, керівник підприємства має керуватися вказаними там нормами.

Що говорить закон?

Згідно зі ст. 115 КЗпп та ст. 24 Закону «Про оплату праці», працедавець повинен здійснювати виплату зарплати наступним чином: 

  • Мінімум 2 рази на місяць. Проміжок між здійсненням двох оплат має складати максимум 16 календарних днів;
  • У робочі дні, які визначені індивідуальним графіком компанії. До прикладу, якщо субота Вашому підприємстві – робоча, Ви маєте право нараховувати зарплату й в цей день. 
  • Максимум за 7 днів після закінчення періоду здійснення виплат.

Зазвичай, підприємства формують конкретні дати місяця, в які здійснюється нарахування авансу та заробітної плати. До прикладу, якщо видача платні відбувається у Вашій компанії з 1 по 5-те число, то аванс співробітники мають отримати не пізніше, ніж у проміжку між 16 та 20 числом. 

Варто пам’ятати, що відповідно до трудового законодавства, заробітна плата на підприємствах має виплачуватися не пізніше, ніж 7-го числа щомісяця, аванс – не пізніше, ніж 22 числа. Саме такі дати вказало й Міністерство соціальної політики в своєму листі № 912/13/155-10 від 09.12.2010 року. 

Як це підкріпити документально?

Надзвичайно важливо вчасно визначитися з датами виплати авансу та заробітної плати співробітникам, а також викласти ці дані в відповідних документах. Цими документами можуть виступати: 

  • Колективний договір;
  • Положення про оплату праці;
  • Інший акт, погоджений з виборним органом професійної спілки чи іншим органом, який трудовий колектив уповноважив на представництво. 

Зверніть увагу: дати в документах мають обов’язково бути конкретними. До прикладу, 5-те та 20-те число кожного місяця. Проміжки часу (наприклад, з 1 по 7-ме) вказувати не можна.

Потрібна допомога у нарахуванні заробітної плати на підприємстві? Звертайтесь до професіоналів. Наша компанія надає широкий перелік бухгалтерських послуг.

Що робити, якщо дата виплати збігається зі святом?

У разі, якщо дата видачі платні або авансу випадає на неробочий день чи державний вихідний, роботодавець зобов’язаний здійснити нарахування напередодні. Це передбачено частиною 2 ст. 115 КЗпп та ст. 24 Закону «Про оплату праці». 

Ця вимога є законодавчою, а отже її не обов’язково додатково прописувати в колдоговорі чи положенні про оплату праці. Абсолютно адекватна практика – повідомити про одноразові зміни у виплаті заробітної плати/авансу співробітників усно або за допомогою зручного для Вас каналу комунікації. 

Підведемо підсумок

Гарантований спосіб уникнути неприємних ситуацій під час податкових перевірок – нарахування та виплата заробітної плати з урахуванням чинного трудового законодавства. Рекомендуємо чітко визначити дати виплати зарплат та прописувати їх у колективному договорі з працівниками. А напередодні свят чи державних вихідних, подбайте про завчасне нарахування платні.

Бажаємо успіху!

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі