м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як заповнювати книгу обліку доходів правильно?

від Admin

На кожній сторінці книги обліку доходів передбачено 8 стовпців, до яких необхідно вносити інформацію.

Стовпець №1 «Дата запису» – для дати фактичного отримання доходу. 

Стовпець №2 – точна сума грошової винагороди за надану послугу, проданий товар чи виконану роботу. 

Стовпець №3 не є обов’язковим для заповнення. Дані до нього вносяться лише у випадках, якщо ФОП повертає клієнту/покупцю суму авансу, переплату чи повну суму за товар, яку останній сплатив раніше.

Стовпець №4 – це скорегована сума, різниця між загальною сумою виручки за поточний день та сумою, яку було повернуто клієнтові. 

Стовпець № 5 заповнюється у випадку, якщо ви отримали товари, роботи чи послуги безоплатно. Слід вказати ринкову вартість цих товарів чи послуг. 

Стовпець №6 призначений, в свою чергу, для відображання загальної суми доходів за конкретний день. Тобто, є сумою 4 та 5 стовпців. 

У випадку, якщо було порушено умови перебування на ЄП, заповнюється розділ «Дохід, що оподатковується за ставкою 15%»:

  • Стовпець №7 – вид доходу, який підпадає під таку ставку згідно з пп.пп. 1–5 п. 293.4 Податкового Кодексу. Це може бути дохід від видів діяльності, дохід, який перевищує встановлений для обраної групи ЄП обсяг, доходи від не грошових розрахунків та інше. У п. 293.4 ПКУ ці види доходу пронумеровано, тож у стовпець вписується лише цифра, без розшифрування.
  • Стовпець №8 – це сума доходу, отримана під час виконання операцій, зазначених у стовпці 7. 

Наприкінці місяця, кварталу та року потрібно підсумовувати дохід у стовпцях 2–6. До прикладу, «Всього за серпень 2019 р.» або «Всього за I квартал 2019 р.».

Потрібна допомога в заповненні книги обліку доходів? Ми можемо Вам допомогти із веденням бухгалтерського обліку на підприємстві.

Заповнення книги доходів: корисні рекомендації

Дані до книги (у паперовому форматі) вносяться від руки, чорнилом темного кольору, розбірливим почерком. Допускається використання кулькових та пір’яних ручок. Окрім цього, запам’ятайте наступне: 

  • В книгу вноситься загальна сума виручки, отриманої за поточний день. Усі грошові доходи, отримані ФОПом за цей день, сумуються. 
  • Суми вказують у гривнях із копійками. 
  • Якщо підприємець продовжує вести книгу обліку старої форми, її також слід заповнювати за новими правилами. Зокрема, вказуючи суми з копійками. 
  • Суми доходу за проданий товар, виконану роботу, надані послуги протягом звітного періоду, отримані в грошовій, матеріальній і нематеріальній формі, вказують у стовпці 2. Суми в грошовій готівковій та безготівковій формах відображають у різних рядках у довільному порядку. Такі вимоги поширюються як на стару, так і на нову форму книг. 
  • Виручка в іноземній валюті зазначається в гривнях відповідно до курсу НБУ, що діє на 00:00 год. дня отримання грошей.
  • Дата внесення даних у книгу — це дата фактичного одержання виручки.
  • Дані в книзі обов’язково мають підтверджуватися первинними документами. Їх можуть вимагати інспектори ДФС під час проведення перевірки.

Якщо за певний період часу Ви не отримували доходу від підприємницької діяльності, книга не заповнюється. 

Зберігається книга обліку доходів у підприємця. Таким чином, на місці фактичного ведення діяльності її може не бути. Та на випадок перевірки ви зобов’язані надати контролерам належним чином заповнену книгу. 

Помилки, допущені під час заповнення, можна виправити, зробивши новий запис, вказавши від’ємне або додатне значення, і закріпивши інформацію власним підписом (пп. 3 п. 3 Порядку № 579).

 

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі