м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як зареєструвати ФОП?

від Admin

Важлива складова старту підприємницької діяльності – це реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП). Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити це самостійно, просто та згідно чинного українського законодавства. 

Навіщо відкривати ФОП:

  • Деякі компанії не працюють з фізичними особами, які надають фрілансерські послуги. Або ж працюють, але на менш вигідних умовах.
  • ФОП може претендувати на більш серйозні проекти, вищу оплату праці та інші професійні «бонуси».
  • Фізична особа-підприємець – працевлаштована одиниця в очах держави. Це означає, що з моменту реєстрації ФОП Вам офіційно нараховується трудовий стаж, а в майбутньому Ви можете розраховувати на виплату пенсії. Окрім того, Ви маєте можливість отримати офіційну довідку про доходи.
  • Це – можливість вести власну діяльність законно, сплачувати податки та уникнути штрафів за безпідставний рух коштів на Вашому рахунку.

Зареєструвати ФОП самостійно може будь-який повнолітній громадянин України, який планує займатися підприємницькою діяльністю. З особистих документів, для реєстрації знадобляться лише паспорт та ідентифікаційний код.

Етап №1 – Вибір коду КВЕД

Простими словами, код КВЕД – це вид Вашої підприємницької діяльності. Класифікація має цінність як для органів державної статистики, так і власне для Вас. Станом на 2019 рік, актуальною є таблиця кодів КВЕД 2010 року. Згідно з нею, Ви можете обрати головний та другорядний види діяльності.

Наприклад: якщо Ви плануєте надавати дизайнерські послуги, вашим КВЕДом, згідно з таблицею 2010-го року, буде – 74.10 Спеціалізована діяльність із дизайну.

Етап №2 – Вибір групи оподаткування

Є два варіанти: спрощена та загальна системи. Загальна система оподаткування має такі переваги, як відсутність обмежень за:

  • обсягом виручки;
  • кількістю працівників;
  • видом діяльності (кодом КВЕД);

Ставка податку на загальній системі станом на поточний рік складає 18% від місячного доходу. Додатково сплачується військовий збір за ставкою 1,5%. Чистий дохід ФОП на загальній системі оподаткування визначається, як різниця між приходом та витратами. 

Спрощена система оподаткування, у свою чергу, є доступною не для всіх видів діяльності. Але основні її переваги – оптимальна податкова ставка, спрощена система звітності. 

Зверніть увагу: для того, щоб коректно обрати код КВЕД та групу оподаткування рекомендуємо проконсультуватися зі спеціалістом. 

Етап №3 – Подання реєстраційної заяви

Подати заяву на реєстрацію фізичної особи-підприємця можна двома способами:

  1. Відвідавши державного реєстратора за місцем прописки (безкоштовно), або нотаріуса (послуга оплачується згідно прайсу обраного спеціаліста. 
  2. Через сайт Мін’юсту в електронному вигляді. 

Разом із заявою про реєстрацію, Ви маєте право подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Такі заяви приймаються до закінчення місяця, в якому проводилась держреєстрація ФОП. Порушивши цей термін, ви автоматично стаєте платником на загальній системі оподаткування. 

Етап №4 – отримання Виписки з державного реєстру

У разі електронного подання заяви на реєстрацію, Виписка про реєстрацію буде доступним у Вашому особистому кабінеті на сайті Міністрества юстиції. Зазвичай, протягом 24-48 годин з моменту подання заяви, Ви можете зберегти та роздрукувати Виписку. 

Якщо Ви подавали заяву держреєстратору, то отримати Виписку можете безпосередньо у нього, також протягом 1-2 робочих днів. Відвідувати додаткові державні органи не потрібно: реєстратор самостійно подає ваші дані до Пенсійного фонду та органів держстатистики. 

Після отримання виписки, Ви можете зареєструвати в ДПС Книгу обліку доходів.

Відкриваємо рахунок та починаємо діяльність

Фінальний етап реєстрації ФОП – це відкриття поточного рахунку в будь-якому обраному Вами банку. Після цього, Ви маєте право офіційно вести діяльність, отримувати кошти від клієнтів та сплачувати податки. 

Ознайомитися з законодавчими нюансами реєстрації фізичної особи-підприємця Ви можете за посиланням

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі