м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Як зареєструвати ФОП?

від Admin

Важлива складова старту підприємницької діяльності – це реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП). Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити це самостійно, просто та згідно чинного українського законодавства. 

Навіщо відкривати ФОП:

  • Деякі компанії не працюють з фізичними особами, які надають фрілансерські послуги. Або ж працюють, але на менш вигідних умовах.
  • ФОП може претендувати на більш серйозні проекти, вищу оплату праці та інші професійні «бонуси».
  • Фізична особа-підприємець – працевлаштована одиниця в очах держави. Це означає, що з моменту реєстрації ФОП Вам офіційно нараховується трудовий стаж, а в майбутньому Ви можете розраховувати на виплату пенсії. Окрім того, Ви маєте можливість отримати офіційну довідку про доходи.
  • Це – можливість вести власну діяльність законно, сплачувати податки та уникнути штрафів за безпідставний рух коштів на Вашому рахунку.

Зареєструвати ФОП самостійно може будь-який повнолітній громадянин України, який планує займатися підприємницькою діяльністю. З особистих документів, для реєстрації знадобляться лише паспорт та ідентифікаційний код.

Етап №1 – Вибір коду КВЕД

Простими словами, код КВЕД – це вид Вашої підприємницької діяльності. Класифікація має цінність як для органів державної статистики, так і власне для Вас. Станом на 2019 рік, актуальною є таблиця кодів КВЕД 2010 року. Згідно з нею, Ви можете обрати головний та другорядний види діяльності.

Наприклад: якщо Ви плануєте надавати дизайнерські послуги, вашим КВЕДом, згідно з таблицею 2010-го року, буде – 74.10 Спеціалізована діяльність із дизайну.

Етап №2 – Вибір групи оподаткування

Є два варіанти: спрощена та загальна системи. Загальна система оподаткування має такі переваги, як відсутність обмежень за:

  • обсягом виручки;
  • кількістю працівників;
  • видом діяльності (кодом КВЕД);

Ставка податку на загальній системі станом на поточний рік складає 18% від місячного доходу. Додатково сплачується військовий збір за ставкою 1,5%. Чистий дохід ФОП на загальній системі оподаткування визначається, як різниця між приходом та витратами. 

Спрощена система оподаткування, у свою чергу, є доступною не для всіх видів діяльності. Але основні її переваги – оптимальна податкова ставка, спрощена система звітності. 

Зверніть увагу: для того, щоб коректно обрати код КВЕД та групу оподаткування рекомендуємо проконсультуватися зі спеціалістом. 

Етап №3 – Подання реєстраційної заяви

Подати заяву на реєстрацію фізичної особи-підприємця можна двома способами:

  1. Відвідавши державного реєстратора за місцем прописки (безкоштовно), або нотаріуса (послуга оплачується згідно прайсу обраного спеціаліста. 
  2. Через сайт Мін’юсту в електронному вигляді. 

Разом із заявою про реєстрацію, Ви маєте право подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Такі заяви приймаються до закінчення місяця, в якому проводилась держреєстрація ФОП. Порушивши цей термін, ви автоматично стаєте платником на загальній системі оподаткування. 

Етап №4 – отримання Виписки з державного реєстру

У разі електронного подання заяви на реєстрацію, Виписка про реєстрацію буде доступним у Вашому особистому кабінеті на сайті Міністрества юстиції. Зазвичай, протягом 24-48 годин з моменту подання заяви, Ви можете зберегти та роздрукувати Виписку. 

Якщо Ви подавали заяву держреєстратору, то отримати Виписку можете безпосередньо у нього, також протягом 1-2 робочих днів. Відвідувати додаткові державні органи не потрібно: реєстратор самостійно подає ваші дані до Пенсійного фонду та органів держстатистики. 

Після отримання виписки, Ви можете зареєструвати в ДПС Книгу обліку доходів.

Відкриваємо рахунок та починаємо діяльність

Фінальний етап реєстрації ФОП – це відкриття поточного рахунку в будь-якому обраному Вами банку. Після цього, Ви маєте право офіційно вести діяльність, отримувати кошти від клієнтів та сплачувати податки. 

Ознайомитися з законодавчими нюансами реєстрації фізичної особи-підприємця Ви можете за посиланням

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Навіщо розміщувати світлину в резюме ?

Світлина в резюме потрібна для того, щоб роботодавець міг уявити, як претендент виглядає “наживо”. Це…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати
Переглянути всі