м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Законодавчі вимоги до сплати ЄСВ: 8 основних правил

від Admin

Єдиний соціальний внесок є обов’язковим до сплати, незалежно від фінансового стану підприємця. Борг щодо нього не списується, а за недотримання вимог по сплаті передбачена відповідальність. Саме тому, сьогодні ми нагадаємо Вам 8 основних вимог, які допоможуть уникнути непорозумінь під час сплати ЄСВ

  1. ЄСВ необхідно сплачувати усім ФОП, незалежно від рівня доходу та реального фінансового стану справ в поточному місяці. 
  2. Єдиний соціальний внесок сплачують фізичні особи-підприємці, у тому числі: на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств, громадяни які ведуть незалежну професійну діяльність. Сплата відбувається до моменту офіційного припинення підприємницької діяльності ФОПом. При цьому, ЄСВ сплачується за місяць, у якому було здійснене припинення діяльності.
  3. Розмір ЄСВ для ФОП з 1 січня 2017 року відповідає рівню мінімального страхового внеску щоквартально за винятком пільгової категорії. Сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (918,06 грн станом на сьогодні).
  4. ФОП, юридична або фізична особа не може сплачувати єдиний соціальний внесок за інших осіб.
  5. Несвоєчасна або не повна сплата ЄСВ тягне за собою накладання штрафу. У свою чергу, посадові особи, які є винними у порушенні законодавства несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.
  6. Відстрочення та/або розстрочення заборгованості по єдиному соціальному внеску не передбачено законом. Аналогічно, як і списання боргу. 
  7. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується.
  8. Якщо у платника виник борг по ЄСВ, йому надсилається вимога про його сплату з вказаними сумами недоїмки. На погашення цих сум надається 10 календарних днів. У випадку несплати боргу, податковий орган залишає за собою право передати інформацію до органів державної виконавчої служби. 

Потрібна допомога у сплаті податків для ФОП? Компанія MCG надає повний перелік бухгалтерських послуг.

Нагадаємо: з 02.05.2019 діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску. Ретельно перевіряйте реквізити, перш ніж здійснювати оплату. 

Бажаємо успіхів!

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі