м. Львів, вул. Водогінна 2, офіс 420 Пн-Пт 9.00-18.00 info@mcg-lv.com +38 (050) 317 60 01 +38 (067) 290 69 88 Зустрітись

Зверніть увагу! Змінився порядок подання фінансової звітності від 17.07.2019

від Admin

Постановою Кабміну від 17.07.2019 №625 було внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності. Насамперед, вони стосуються суб’єктів господарювання, які спеціалізуються на діяльності у видобувних галузях. Так, від таких підприємств тепер вимагатиметься звітність про платежі на користь держави. 

Зазначена постанова відповідає низці Законів, зокрема «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Давайте більш детально розглянемо нововведення, які тепер чекають на підприємців.

3 найголовніші зміни

Як уже зазначено вище, перша зміна, яка регулюється постановою Кабміну №625, стосується подання звіту про здійснення платежів на державну користь, який тепер є обов’язковими для підприємств видобувної галузі. Зміна опирається на Закон «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», та відповідає міжнародним стандартам фінансової звітності. 

Друга зміна стосується подання скороченої за показниками річної фінансової звітності у складі Балансу і Звіту про фінансові результати. Таку звітність відтепер повинні подавати мікропідприємства, підприємства зі спрощеним обліком доходів та витрат, а також непідприємницькі товариства (відповідно до Закону про бухгалтерський облік). Згідно з щойно оновленими нормами НПСБО, перелічені суб’єкти господарювання відтепер мажуть обирати форми НП(С)БО 1 для подання фінансової звітності. Це мало б спростити вказану процедуру для підприємців.

Третя зміна стосується норм фінансового законодавства на тимчасово окупованих територіях, а також теренах стримування збройного конфлікту з Росією на Донеччині та Луганщині. Зокрема, постанова зазначає, що розпорядники місцевих коштів тут зможуть здавати фінзвітність розпорядникам вищого рівня, не дбаючи про відмітку органів Казначейства про її відповідність даним обліку про виконання бюджетів.

З’явилася й нова вимога до підприємств, які з початку тимчасової окупації розташовувались на вказаних вище територіях. Такі суб’єкти господарювання здійснюють інвентаризацію у випадку можливості безперешкодного доступу на вищих посадових осіб до первинних документів підприємства, регістрів бух обліку з відображенням капіталу суб’єкта господарювання, а також до його активів. Ця вимога стосується усіх підприємств, не залежно від виду здійснюваної ними господарської діяльності.

(Читайте також: Ціни на бухгалтерські послуги)

Підведемо підсумок

Основну увагу на зміни до порядку подання фінансової звітності варто звернути увагу підприємцям, які займаються видобувною промисловістю, мікропідприємствам, підприємствам зі спрощеною системою обліку доходів, а також компаніям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Постанова Кабміну №625 є загальнодоступною: ознайомитися з її текстом можна на офіційному сайті Кабінету Міністрів. Зміни почали діяти з 24 липня поточного року (з дня публікації в «Урядовому кур’єрі») та є обов’язковими для виконання. 

Робочі кейси

Застрахована фінансова відповідальність

Ми несемо відповідальність, передбачену умовами договору. Застрахована фінансова відповідальність на суму 500 000 грн. Повернутись…

Читати

Чи варто віддавати бухгалтерію на аутсорсинг?

Сформувавши власний бухгалтерський відділ, керівники підприємств дуже часто розчаровуються в якості ведення бухгалтерії. Можливі найрізноманітніші…

Читати

Який бізнес найкраще відкрити в Україні?

Власний бізнес вважається оптимальним способом заробітку. За останні роки, число підприємців в країні впало до…

Читати
Переглянути всі